LÕUNA-EESTI DERBI! Premium liiga viiendas voorus sõidab Tartu JK Tammeka Viljandisse, et kohtuda sealse Tulevikuga. Turniiritabelis asuvad tartlased kuuendal kohal, neist kahe punktiga maas olevate viljandlaste positsioon on kaheksas.

Pärnu vastu 90+3 minutil võiduvärava löönud ning Narva vastu väravasöödu andnud Kevin Anderson kuulub aasta esimesse sümboolsesse koosseisu. FOTO: Tarmo Pihelgas
Pärnu vastu 90+3 minutil võiduvärava löönud ning Narva vastu väravasöödu andnud Kevin Anderson kuulub aasta esimesse sümboolsesse koosseisu. FOTO: Tarmo Pihelgas

Möödunud laupäeval Tallinna FC Flora käest võõrsil 0:4 kaotuse saanud tartlased lähevad mängule võidumõtetega. Kaotusmängust Flora vastu jäid Tammeka rivistusest eemale Kevin Anderson ja Kaspar Paur – mehed, kes kolmes eelnevas kohtumises on olnud kandvas rollis. Muide, just Andersoni pidas soccernet.ee hooaja alguse üheks positiivseimaks üllatuseks. Hea mänguga teenis Anderson koha hooaja esimeses sümboolses koosseisus. Vaadates ajalukku, on Tammeka ja Tulevik kohtunud ametlikes mängudes 29 korral. Kõik märgid viitavad sellele, et reedel saab olema tuline lahing – Tammeka on võitnud 12 mängu, viiki on mängitud kaheksal korral ning Viljandi on tartlased alistanud üheksa korda.

Möödunud hooajal kindlustas Viljandi Tulevik juba kaheksa vooru enne Esiliiga lõppu koha Premium liigasse. Senise nelja mänguga on viljandlased näidanud võitluslikku ja südikat mängu, mis tõestab, et nad väärivad oma kohta kõrgliigas. Hooaega alustati võiduga Sillamäe üle ning kahes mängudes Paide ja Narva vastu anti punktid käest alles viimastel minutitel. Kahe hooaja vahel Tuleviku koosseisu erilisi muutusi pole toimunud. Kõige nimekamaks liitujaks on endine koondislane Jarmo Ahjupera ning võistkonna liitus üleminekuakna viimastel päevadel Kasahstani poolkaitsja Kasim Talasbajev.

Viljandi JK Tuleviku ja Tartu JK Tammeka vaheline Premium liiga viienda vooru mäng toimub reedel, 7. aprillil kell 19.00 Viljandi kunstmuruväljakul. Kohtumisest teeb ülekande jalgpall.ee!

NII NAD KIRJUTASID

TABELISEIS

Premium liiga tabel nelja vooru järel. Allikas: soccernet.ee
Premium liiga tabel nelja vooru järel. Allikas: soccernet.ee

SOTSIAALMEEDIAS

https://www.instagram.com/p/BSjHCRVh_YA/

MÄNGUEELSED KOMMENTAARID

jalgpallikool-tammeka-logo-22riseta-400Tartu Jalgpallikool Tammeka | peatreenerid Kaido Koppel ja Mario Hansi | 2016 – Premium liigas 7. koht | jktammeka.ee

Tammeka peatreener Mario Hansi: “Viljandi on meeskond, kus on tegelikult piisavalt palju kvaliteetseid mängijaid. Palliga mängus on näha, et esiliigas mängides on kogutud enesekindlust ja vajalikud oskused, et ka pallivaldamisel edukad olla. Seega ei tohi kindlasti vastast alahinnata ja keskendumine peab olema maksimaalne. Viimasest Premium liiga mängust õppides tuleb meil meeskonnana rohkem valmis olla 1v1 duellideks, et võiduvõimalused enda kasuks pöörata.”

Tammeka kaitsja Jürgen Lorenz: “Me peame koguaeg olema 100% mängus sees, et mitte lasta endale lüüa kergeid väravaid. Hoides taga nulli, siis ei ole võimalik kaotada ning olen enam kui kindel, et meil tekib võimalusi värava löömiseks. Ise lüüa üks või rohkem, endale lüüa ei lase ja 3 punkti on kindlustatud!”


TulevikViljandi JK Tulevik | peatreener Aivar Lillevere | 2016 – Esiliiga 1. koht | jktulevik.ee

Tuleviku peatreener Aivar Lillevere: “Tulemas on meie jaoks kaks väga tähtsat mängu Tammeka vastu. Esimeses on mängus tähtsad kolm punkti ja tesises on laual väga magus edasipääs karikasarjas. Kindlasti üritame mõlemast kohtumisest võtta maksimumi ja koduseinte toel need mängud võita.”

Tuleviku mängija Kristen Kähr: “Kaotus Narvas oli kindlasti pettumus meie jaoks. Reedene mäng Tammekaga ei ole kindlasti kergete killast, nad on hooaega hästi alustanud ja näidanud head mängu nii palliga kui pallita. Kui me suudame igaüks individuaalselt parandada oma eksimused siis ma ei näe põhjust miks me ei võiks kolmele punktile mängida.”

JÄLGI MÄNGU EEL, AJAL JA JÄREL