Tänavusel hooajal liitus Tammekaga kaks välismaist mängijat, kes on kindlalt kanda kinnitanud Tammeka algrivistuses. Esimeseks täienduks oli Soome kodakondsusega Akim Saeed Sairinen ning teiseks mängijaks Venemaalt pärit Mikhail Slaschchev.

Akim Saeed Sairinen mängueelsel soojendusel

Hooaja algus on olnud edukas ning on aeg lähemalt tutvust teha mängijatega, kes on tulnud Tartusse jalgpalli mängima. Täna on fookuses 1994 aastal sündinud Soomlane, Akim Saeed Sairinen. Akim täidab Tammekas keskkaitsija kohustusi.

Akim, millal oli sinu esimene kokkupuude jalgpalliga?
See oli umbes 5 aastaselt, kui mu sõber läks jalgpallitrenni ning andis sellest teada ka minu emale, kes hiljem uuris, et kas olen ka huvitatud. Esimene klubi, kus treeninguid alustasin oli Mikkelin Palloilijat. Esimene trenn oli väga hirmuärav, sest me olime sõbraga noorimad seal trennis ja ma ei teadnud kedagi kuid usun, et sellised kogemused väiksena õpetavad meid tulevikuks ning aitavad tulevikus paremini hakkama saada!

Kes oli su esimene treener ning mida sa temast mäletad?
Ma ei mäleta enda esimest treenerit kuid mäletan ühte kindlat treenerit, kes oli mu lemmik treener. Tema on põhjus, miks ma armastan jalgpalli – tema tekitas sellise tunde. Ma ei olnud küll meeskonna parim mängija – pigem halvim, kuid tema andis mulle võimalusi ning usaldas mind. Tema jaoks olid kõik mängijad võrdsed. Olen kuulnud, et paljudes noorte treeninggruppides esineb kiusamist ning halvemate mängijate mõnitamist kuid tema gruppides seda ei olnud.

Millal sa lahkusid esimest korda kodust, et mängida jalgpalli?
Ma arvan, et see oli aasta 2016. Minu kodumeeskond mängis Soome 2. Liigas ning langes sealt välja. Olles teinud väga hea hooaja enda-arust ning tundes, et Soome 3. Liiga ei ole minu tasemele vastav, võtsin telefoni ning helistasin Soome erinevatele klubidele. Üks klubi vastas, et nad vajavad keskkaitsijat. Käisin testimisel ühe nädala ning tulin koju. Mõne aja pärast kutsuti mind taas testimisele ning siis tehti ka minuga leping.

Kuidas sul sujus üleminek uude klubisse ning kuidas võeti sind seal vastu?
See oli väga huvitav! Mängijad olid uued ning professionaalsel tasandil jalgpalli mängimine oli samuti minujaoks midagi uut. Ma ei teeninud küll palju raha kuid ma elasin ära. Minu jaoks ei olegi oluline raha vaid see, et ma saan teha seda, mida armastan ning jalgpall on just see! Kui ma teeniksin palju raha teise tööga, siis ma mängiksin jalgpalli ikka edasi ent jalgpalli mängida ning selle eest ka tasustatud saada on tõeline privileeg.

Kuid sa oled mänginud ka Norras. Kuidas sa sattusid sinna?
Ma arvan, et see oli märts, 2017 kui mulle helistas üks agent ning uuris, kas oleksid huvitatud mängima Norras. Kuna Norra jalgpalli tase on väga hea, siis otsustasin loomulikult võimalust kasutada ning proovida. Saatsin oma CV ning videod ning läksin testimisele. Peagi sõlmis minuga lepingu Norra klubi, FK Gjovik-Lyn’iga.

Sisse-elamisperiood uude klubisse oli keeruline, sest tegemist oli siiski teise riigiga ning teise keelega. Kuid sain seal hästi hakkama. Seda peamiselt tänu sellele, et skandinaavia maades on kõikjal väga hea Inglise keel – ka Eestis! Kujutan ette, et see olnuks palju keerulisem ilma Inglise keeleta!

Ning tee Norra liigast Eestisse? Pole just tavapärane valik?
Jah, kuna ma ei mänginud Norra kõrgliigas vaid aste madalamal, siis see tase ei olnud nii hea, kui minu potentsiaal oleks mängida! Minu eesmärk on alati mängijana areneda ning panna ennast proovile üha kõrgemal tasemel. Kui agent taaskordselt mulle hooaja lõpus helistas ning andis teada, et minu vastu tuntakse huvi Eesti kõrgliigast siis olin positiivselt üllatunud. Olgugi, et ma Eesti jalgpallist tol hetkel väga palju ei teadnud – vaid kuulsamaid mängijaid nagu Mart Poom või Ragnar Klavan, siis otsustasin tulla testimisele.

Kas sa mäletad oma esimest tammeka treeningut?
Tammeka esimesse trenni tulles olin väga väsinud reisimisest – olin sõitnud terve päeva erinevate transpordivahenditega ning õhtul oli trenn. Õues oli tohutult külm ja väljak oli väga libe. Kuid juba esimeses trennis nägin, et meeskonna kvaliteet on väga hea ning isegi üle minu ootuste!

Kõik treeningud on olnud väga tempokad ning rasked kuid just see ongi see, mis mind Tammeka ning treenerite juures paelub! Mulle väga meeldib nende suhtumine ning hoiak, et ainult raske tööga on võimalik mänge võita ning niisama ei tule midagi!

Kellega sa kõige rohkem suhtled?
Tammeka meeskond on väga sõbralik ning kõik on väga toredad. Ma võin suhelda kõigiga vabalt ning saan kõigiga hästi läbi. Kuid ma arvan, et kõige paremini saan läbi meie meeskonna kapteniga Tauno Tekkoga. Seda ilmselt seetõttu, et trennidest saan tema autoga koju ning suhtleme ka rohkem!

Mis on sinu peamine eesmärk Tartu Tammekas?
Nagu kõikide mängijate puhul ma arvan – ma tahan areneda paremaks mängijaks, kui ma selle hooaja alguses olin. Juba praegu ma tunnen, et ma olen saanud paremaks jalgpalluriks, sest meeskonna üleüldine tase on väga hea! Treeningud on rasked ja tempokad kuid just nii arenebki!

Oma arenguga tahan ma anda ka võimalikult palju Tammekale! Kui jätkame meeskondlikult samamoodi mängimist, siis võiksime hooaja lõpus olla 4. või 3. positsioonil. Ma usun Tammeka meeskonda ning treeneritesse! Kuid hooaeg alles algas ning palju on veel ees!